imprezy   dopisz konkurs
konkursykonkursy nagrody
 
wygraj nagrody
Konkursy

»  Samochody
»  Pieniądze
»  RTV i AGD
»  Bilety
»  Książki
»  Gadżety
»  Komputery laptopy
»  Odzież
»  Płyty i filmy
»  Wycieczki
»  Domy / mieszkania
»  Art. spożywcze
»  Zabawki / art. szkolene
»  Telefony

»  dodaj konkurs 
 

Czy można zarobić na wydaniu książki

Przeczytany: 3162 razy
Dodany: 2011-12-01 09:05:18
Aktualizowano: 2011-12-01 09:08:31

Napisałeś książkę? Myślisz o karierze pisania, jednak przytłaczają Cię sprawy organizacyjne związane w jej wydaniem? Jak wydać książkę, stać się sławnym i zarobić na tym pieniądze? Czy mając świadomość tego, jak szybko można zyskać w tej branży, nie warto zastanowić się nad wydaniem książki, która w niedługim czasie może okazać się hitem? Zwłaszcza, jeśli to Ty napisałeś tę książkę! Każdy kto napisał książkę, prędzej czy później zacznie się zastanawiać  jak ją wydać i wypromować.

Znalezienie wydawcy to nie lada wysiłek. Zanim trafisz na właściwą osobę przekonasz się że to nie jest takie proste. Zaczynasz się wiec zastanawiać czy nie wydać książki samodzielnie. Lecz wszystkich zniechęcają koszty jakie za tym się ciągną. I nie można tego ukryć, gdyż są wysokie. Najwięcej wydasz na sam druk książki, lecz nie jest to jedyny wydatek. Musisz liczyć się także z innymi niespodziewanymi kosztami.

Aby oszczędzić kłopotów proponuję zapoznać się z kilkoma przykładami planów finansowych wydania Twojej książki. Są to 3 opcjonalne warianty, które różnią się w swojej specyfikacji pod względem źródła sfinansowania publikacji oraz oczekiwanych finalnych korzyści. W zależności od wybranego wariantu, to autor książki otrzymuje aż 85% przychodów wydawcy. Oferta kusząca. Zatem przyjrzyjmy się jej z bliska!

1. Autor w całości finansuje wydanie własnej książki

Z punktu widzenia prowizji otrzymywanych ze sprzedaży wydanej książki, wariant ten stanowi zdecydowanie najlepszą perspektywę finansową dla Autora. Otrzymuje on aż 85% przychodów wydawcy ze sprzedaży tytułu. Wybierając tą opcję Autor pozostaje jedynym właścicielem praw autorskich i majątkowych do tytułu i treści napisanego przez siebie utworu, a także w pełnym zakresie decyduje o wysokości ceny detalicznej oraz wielkości nakładu. Wszelkie dodruki książki są wówczas wykonywane jedynie na mocy Jego decyzji.

2. Autor i Wydawnictwo Psychoskok finansują wydanie książki współmiernie (50% / 50%)

Wariant współmiernego finansowania to mniejsze ryzyko ze strony Autora, ale też znacząco niższe Jego potencjalne korzyści. Autor otrzymuje 42.5% przychodów wydawcy ze sprzedaży napisanych przez siebie książek. Wybierając tą opcję Autor oczywiście zachowuje prawa autorskie, lecz przekazuje Wydawnictwu prawa majątkowe do tytułu i treści napisanej przez siebie książki, mając jednak zagwarantowaną prowizję 42.5% przychodów wydawcy z tytułu sprzedaży książek (lub praw majątkowych do nich). Decyzja dotycząca ceny i nakładu podejmowana jest wspólnie na mocy porozumienia.

3. Wydawnictwo w całości finansuje wydanie książki

Wariant pełnego sfinansowania wydania książki przez Wydawnictwo Psychoskok wymaga przede wszystkim zgody wydawnictwa, która jest wynikiem analizy treści i formy utworu. Autor nie ponosi żadnego ryzyka finansowego, a zatem i Jego korzyści są ograniczone. Wydawnictwo może zaproponować wykup praw majątkowych do tytułu i treści utworu / książki w zamian za jednorazowe wynagrodzenie lub prowizję ze sprzedaży książek w wysokości 10-15% przychodów wydawcy. Autor nie zachowuje jednak decyzyjnego wpływu na cenę detaliczną ani wielkość nakładu.

Wydawnictwo PsychoSkokjak znaleźć wydawcę książkijak wydać książkę
Artykuły powiązane z powyższym
Brak pokrewnych artykułów
  STRONA GŁÓWNA | AKTUALNE KONKURSY |DODAJ KONKURS | KONTAKT | Konkursy lista wszytkie


Aktualne konkursy 2010 z gwarantowanymi nagrodami do wygrania. Loterie promocyjne konkursy z nagrodami, graj i wygrywaj nagrody w konkursach i loteriach. Aktualne informacje o promocjach w postaci konkursów loteria dla każdego.
Codziennie informacja o loteriach promocjach konkursach. W serwisie gdzie wygrać gwarantowane nagrody informacje o konkursach do wygrania są nagrody pieniężne oraz drogie nagrody rzeczowe, a nawet wycieczki oraz samochody. Zagraj i wygraj auto, gotówka, laptop, samochód lub komórkę oraz wycieczkę. Do wygrania w konkursach również mieszkania, pieniądze, wycieczki, telewizory, aparaty cyfrowe, telefony, komputery, i inne cenne nagrody. SPRAWDŹ gdzie i jak wygrywać.
Konkursy