imprezy   dopisz konkurs
konkursykonkursy nagrody
 
wygraj nagrody
Konkursy

»  Samochody
»  Pieniądze
»  RTV i AGD
»  Bilety
»  Książki
»  Gadżety
»  Komputery laptopy
»  Odzież
»  Płyty i filmy
»  Wycieczki
»  Domy / mieszkania
»  Art. spożywcze
»  Zabawki / art. szkolene
»  Telefony

»  dodaj konkurs 
 


Wpis ten jest już nie aktywny.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi ofertami.

Konkurs bursztynowo-naftalinowy


Wydawnictwo Psychoskok zaprasza do udziału w konkursie związanym z premierowymi publikacjami Jolanty Marii Kalety i Anety Augustyniak.

Kilka słów o autorach


Jolanta Maria Kaleta to rodowita wrocławianka, z wykształcenia historyk i politolog, ale też wspaniała autorka powieści sensacyjnych, których akcja dzieje się we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku. Dzięki pisarce możemy zgłębić tajemnice prawdziwych historycznych wydarzeń, które autentycznie miały miejsce w przeszłości, a forma w jakiej autorka przedstawia te fakty dają czytelnikowi poczucie, jakby sam w nich uczestniczył. Bohaterowie jej książek to ludzie prości, zwyczajni, którzy z różnych powodów i na przekór zbiegom okoliczności zostają wplątani w serię sensacyjnych wydarzeń zagrażających życiu. Radzić muszą sobie sami w czasach Polski Ludowej, a bywa, że niekiedy opuszczają swoją ojczyznę, by zrealizować postawiony im cel. Wśród wydanych tytułów są: „Operacja Kustosz”, „Lawina”, „Kolekcja Hankego”, Wrocławska Madonna”, „Obcy w antykwariacie”, „W cieniu olbrzyma”, „Złoto Wrocławia”, „Duchy Inków”. Każda powieść autorki to legenda, zagadka, a dzięki prostocie języka nie tylko wielbiciele historii znajdą coś dla siebie.


Aneta Skarżyński absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Wokalno - Aktorskim oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Wiedzy o Kulturze i Plastyki. Artystka z powodzeniem łączy pozornie odległe od siebie dziedziny sztuki. Dorobek twórczy artystki, jej niezwykle szerokie umiejętności, różnorodne formy aktywności w zakresie sztuki, w połączeniu ze współpracą i patronatem ze strony Fundacji Solidarność – Wschód służą rozwojowi oraz promocji sztuki wiecznie żywej, a nade wszystko ponadczasowej.


„Wyspy Naftalinowe” Anety Skarżyński to barwna opowieść przygodowa osadzona w epoce „późnego Gierka” czyli w socjalistycznej rzeczywistości, pojmowanej rozumem dziecka. Główną bohaterkę - Anetkę poznajemy w wieku lat 8. Jej ciekawość i niefrasobliwość sprawiają, że pakuje się ona w bardzo zabawne tarapaty. Nie cierpi chodzić do szkoły, swojej chorej siostrze stawia diagnozę – choroba śmiertelna, a żeby w przyszłości mieć piękne i grube włosy – goli sobie głowę na łyso. Trudno okiełznać jej zachowania, kiedy demoluje mieszkanie ciotki, ojcu niszczy piżamę, a podczas egzaminu w szkole muzycznej – zamiast grać repertuar klasyczny – wygrywa swoje własne kompozycje. Zachowania dziewczynki wprawiają dorosłych w osłupienie, nauczycieli w oburzenie, a dziadkom przysparzają trosk i siwych włosów. Mimo, że Anetka ma siostrę, rodziców i przyjaciół, to jednak najważniejszą dla niej osobą jest babcia. Ta kobieta o nietuzinkowej osobowości i wybuchowym temperamencie w połączeniu ze swoją wnuczką, tworzą piorunującą mieszankę. To dzięki babci i z nią, Anetka przeżywa najlepsze przygody swojego życia. Powieść obejmuje 28 rozdziałów, które równają się 28 wyspom. Dzięki nim poznamy ogromną ilość niesamowitych historii głównej bohaterki. Kontynuacją powieści są „Wyspy Paprykarzowe” - losy dziewczyny już w liceum oraz „Wyspy Pieprzowe” - przenoszące czytelnika do najbardziej burzliwego i obfitującego w przygody etapu życia bohaterki – jej studiów.


Autor: Aneta Skarżyński

Tytuł: „Wyspy Naftalinowe”

Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl

Kategoria: Literatura familijna

ISBN: 978-83-7900-261-0

Miejsce i rok wydania: Konin

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 240


Pytania konkursowe:

1. Proszę podać tytuł najnowszej powieści Jolanty Kalety

2. Na jaki dzień i miesiąc przewidziane są premiery książek Jolanty Kalety i Anety Skarżyński?

3. Jakimi talentami, prócz pisarskiego obdarzona jest ” Aneta Skarżyński?

4. Jak powstała okładka „Wysp naftalinowych”, kto jest jej twórcą?

5. Na jakie czasy w Polsce przypadają obie powieści?


Odpowiedzi prosimy przesyłać do 15 października na adres e-mail: redakcja@ksiazka.net.pl

gkaminski@ksiazka.net.pl podając swoje dane: imię, nazwisko oraz adres na jaki mają zostać wysłane książki.

Nagrodą w konkursie dla 3 pierwszych osób, które bezbłędnie odpowiedzą na w/w pytania jest zestaw trzech tytułów książek, których konkurs dotyczy. W skład tego zestawu wchodzą też tytuły premierowych powieści autorek.Termin: 2014-09-12  do: 2014-10-15


  
http://wydawnictwopsychoskok.pl/konkurs-bursztynowo-naftalinowy


  STRONA GŁÓWNA | AKTUALNE KONKURSY |DODAJ KONKURS | KONTAKT | Konkursy lista wszytkie


Aktualne konkursy 2010 z gwarantowanymi nagrodami do wygrania. Loterie promocyjne konkursy z nagrodami, graj i wygrywaj nagrody w konkursach i loteriach. Aktualne informacje o promocjach w postaci konkursów loteria dla każdego.
Codziennie informacja o loteriach promocjach konkursach. W serwisie gdzie wygrać gwarantowane nagrody informacje o konkursach do wygrania są nagrody pieniężne oraz drogie nagrody rzeczowe, a nawet wycieczki oraz samochody. Zagraj i wygraj auto, gotówka, laptop, samochód lub komórkę oraz wycieczkę. Do wygrania w konkursach również mieszkania, pieniądze, wycieczki, telewizory, aparaty cyfrowe, telefony, komputery, i inne cenne nagrody. SPRAWDŹ gdzie i jak wygrywać.
Konkursy